Kusursuz bir cilde sahip kadınların cilt bakım sırları ve bu pürüzsüzlüğü korumak için neler yapıp nelerden kaçındıklarını, gelin birlikte inceleyelim.

 

Farmasikataloguincele.com Sunar...

1: EGZERSİZ YAPIN

Hemen hemen kusursuz cilde sahip her bayanın temel prensibi, “düzenli” egzersiz yapmaktır.

Düzenli egzersiz başta hayat standartlarınızı yükselteceği gibi, kan dolaşımınızı ve ter bezlerinizi de düzene sokacaktır.

 

2: YÜZÜNÜZÜ DÜZENLİ YIKAYIN

Ne olursa olsun günde en az iki kere yıkanmış temiz bir cilde sahip olmak, mükemmel bir cilde sahip olmak demektir. Asla makyajlı cildinizle uykuya dalmayın.  Doğru ürünlerle  cildinizi temizlemeyi bir ritüel haline getirin.

3: TONİK KULLANIN

Sağlıklı cilt rutininin ayrılmaz bir parçası olan tonik, ciltteki PH dengesinin korunmasında en büyük yardımcılarınızdan biridir.

 

4: KORUMA FAKTÖRLÜ ÜRÜNLER KULLANIN

Mükemmel cilde sahip kadınlar, güneşin zararlı UV ışınlarından kendilerini, kimi zaman büyük şapkalar, kimi zaman uzun kollular giyerek, kimi zamansa güneş kremi kullanarak korurlar.

Cildine önem veren çoğu kadın, güneş koruma faktörlü(SPF) nemlendirici ürünlerin, cilt bakım alışkanlıklarından olduğunu söyler. Tüm gününüzü dışarıda geçiriyorsanız güneş ışınlarının yüzünüzde oluşturduğu lekelere yenisini eklememek ve oluşumunu engellemek için, günde en az iki kere uygulamanız gereken ürünlerdendir.

 

5: SAĞLIKLI BESLENİN

Sağlıklı beslenme, mükemmel bir cilde sahip olmanın neredeyse ilk adımıdır. Güzellik uzmanları, “Cildiniz, bedeninizde neler olup bittiğinin aynasıdır. Sağlıklı beslenin.” diyerek; kızarmış yiyecek, kırmızı et, alkol, kahve ve şeker tüketim miktarına dikkat etmemiz gerektiğini her fırsatta dile getirirler. Mükemmel cilde sahip kadınların neredeyse yarısından fazlası, bol meyve, sebze ve yeşillik tüketerek beslenirken; günlük multi-vitamin

ihtiyaçlarını buğday çimi ve yeşil çay ile karşılarlar.

6: BOL SU TÜKETİN

Uzmanlar, doktorlar herkes ve herkes suyun öneminden bahseder.  Bol su tüketimi ve çok miktarda su içeren meyveler tüketmek uzmanların da bahsetttiği gibi, vücudumuzun ve cildimizin nem oranını arttırır. “Günde 8 bardak su” kuralını uygulayın ve asla su ihtiyacınızı; kahve, alkol, çay gibi diğer sıvılarla gidermeye çalışmayın. Su içmek demek, su içmek demektir.

 

7: AĞIR VE HER GÜN MAKYAJ YAPMAKTAN KAÇININ

Makyaj yapmak ve mükemmel bir cilde sahip olmak, tavuk ve yumurta sendromuna benzer. Makyaj yaptığınızda mükemmel görünen cildiniz, aynı zamanda makyaj yaptığınız için aşınıyor olabilir.

Gözeneklerinizin nefes almasına müsaade edin ve ağır makyajdan kaçının.

 

 

Bir önceki yazımız olan Düğün İçin Kendi Gelin Makyajınızı Yapın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir