En özel gününüzde profesyonel bir makyaj istiyorsanız fakat buna ayıracak bütçeniz yok ise doğru yerdesiniz. Eğer Kate Middleton düğün makyajını kendisi yapabiliyorsa, siz neden yapamayasınız?

Her gelin, bu büyük günde lisanslı bir makyaj sanatçısına makyajını yaptırmak ister. Fakat bir köy düğünü, ya da evinizin arka bahçesinde bir düğün planlıyorsanız ünlü makyaj sanatçılarının, kendi müthiş gününüzde sahnede parıldamanıza yardımcı olacak tavsiyelerine bir göz atın deriz…

Farmasikataloguincele.com Sunar...

 

1: CİLDİNİZİ HAZIRLAYIN

Düğün gününüzde cildinizin daha az makyaja ihtiyaç duyması için, haftalar öncesinden cilt bakımınızı yapmaya başlayın. Stress ve dehidrasyon(su kaybı), sizin en büyük düşmanınız olacaktır; uzak durmaya çalışın. Her gün nemlendiricinizi ve koruma faktörlü SPF ürünlerinizi kullanın. Düğün gününüz yaklaşırken, buzdolabınıza göz kreminizi ya da serumunuzu koymayı unutmayın. Düğün alışverişi telaşından ve yorgunluğundan sonra,  bu büyük günde gözlerinizde oluşabilecek şişkinliklere iyi gelecektir.

 

2: ASTAR ve FONDÖTEN UYGULAYIN

Cildinizdeki kırışıklıklar ve pürüzlü alanlar, gün boyunca yağlanma eğiliminde olduğundan  primer olarak raflarda bulabileceğiniz bir astar uygulayın. Daha sonra ince bir tabaka halinde cilt tonunuza uygun mineral içerikli ve SPF koruyuculu bir fondöten uygulayın. Eğer daha fazla kapatıcı özelliği istiyorsanız, yağsız fondötenleri tercih edebilirsiniz.

 

3: SORUNLU ALANLARI GİZLEYİN

Cildinizde herhangi bir leke, ya da kılcal damarların görünür olduğu bir bölge varsa; hafif pigmentli kapatıcılarla gizleyin. Kapatıcılar genellikle ışık yansıtıcı pigmentler içerdiğinden özellikle göz altlarınızda  birikmesini engelleyin. Fotoğraflarda göz altlarınızın bembeyaz çıksın istemezsiniz.

 

4: GÖZLERİNİZİ ÖNE ÇIKARIN

Hepimiz üst kirpik çizgisine çizilen siyah bir eyelinerin verdiği klasik ve keskin görünümü severiz. Bunun yerine, çikolata kahvesi renk bir kalem eyelineri yumuşatarak kullanabilirsiniz.

Gölgelendirme için, doğal renkler paletinden;  kahverengi, bronz ya da altın tonlarını kullanabilirsiniz. Eğer ne açık ne de koyu, orta tonlarda bir cilde sahipseniz, kiremit rengi gibi daha topraksal renklere yönelebilirsiniz. Kaşlarınızın hemen altını hafif pırıltılı nötr bir renkle vurgulayın, fakat fotoğraflarda iyi görünmek için çok fazla pırıltı ve simden kaçının.

Son olarak, kirpiklerinizi kıvırın ve suya dayanıklı maskaranızı uygulayın. Eğer takma kirpik kullanacaksanız, kirpiklerinizi bir el aynasını masaya oturtarak tek tek dikkalti bir şekilde yapıştırın. Yapıştırıcı kuruduğunda bir kat daha maskara uygulayın.

 

5: GÜLÜŞÜNÜZÜ ZENGİNLEŞTİRİN

Bir düğünde mutlu bir gelinden daha güzel bir şey yoktur! Cildinizde doğal duracak ve fotoğraflarda sizi utandırmayacak tonlardaki bir allıkla gülüşünüzü vurgulayın.

 

6: GÖRÜNTÜNÜZÜ SABİTLEYİN

Bir ışık yardımıyla makyajınızın son görüntüsünü ayarlayın ve nemlenmeyi önleyici kendi tonlarınızda pudra sürün. Eğer aşırı gözyaşı ve yağmur yağmasından korkuyorsanız makyaj sabitleyici spreyleri tercih edebilirsiniz.

 

7:ÖNCEDEN DENEYİN

Büyüklerimizin her zaman dediği gibi, “Uygulama pekiştirir!” Eğer düğün gününüzde herhangi bir aksilik yaşamak istemiyorsanız, düğün makyajınızın birkaç gün önceden denemesini yapın.

 

Bir önceki yazımız olan 6 Tipik Makyaj Hatası başlıklı makalemizde Mart ve Şubat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir