Bazı ciltlerin sonbaharda kuruduğu ve pürüzlendiği saat gibi işleyen bir gerçektir. Eğer yılın bu zamanlarında her losyonu ve nemlendiriciyi deniyor ve yine de cildiniz bir çöl gibi kuruyorsa, vereceğimiz ipuçlarına bir göz atın deriz…

Adım 1: Uzun ve sıcak duşlardan uzak durun. Üzücü ama gerçek! Üç dakikadan daha uzun süren duşlar, hem cildinizi kurutur hem de çevreye zararlıdır. Kuru ciltler için sıcak su, yaraya tuz basmak gibidir. Bu yüzden duşunuzu ılık suyla alın ve üç dakikadan daha az tutun.

Farmasikataloguincele.com Sunar...

Adım 2: Duş alırken banyo kapısını kapalı tutun. Duş esnasında banyonuzda oluşan buhar sayesinde cildinizde gözenekleriniz açılacak ve duş sonrası uygulayacağınız nemlendirici losyon vücudunuza daha iyi nüfuz edecektir. Bu uygulaması kolay ve gerçekten vücudunuzun nemlenmesine yararlı bir ipucudur.

Adım 3: Losyondan bahsetmişken, losyonu duştan hemen sonra cildiniz hala nemli iken uygulayın. Kendinizi kurulamak için havlu ile çitilemeyin! Aloe vera, hindistan cevizi ve susam yağı içeren losyonlar sizin için idealdir.

Adım 4: Bol badem tüketin. Gün içinde tüketilen 2-3 tane badem, içinde barındırdığı Omega 3 yağları sayesinde cildinizi günden güne pürüzsüzleştirecektir. Eğer badem sevmeyenlerdenseniz, Omega 3 ihtiyacınızı alık yiyerek de idereilir, pürüzsüz ir cilde sahi olabilirsiniz.

Adım 5: Losyonunuzu akşamları tekrar sürün. Günde bir defa uyguladığınız losyon size hala kuruluk hissettiriyorsa, geceleri de losyon sürme rutinini alışkanlıklarınıza dahil edebilirsiniz. Serum tipi losyonlar kullanın. Geceleri kremler gibi daha yağlı ürünler tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız daha nemli ürünler, hücreleriniz yenilenmek ile meşgulken hücrelere yardımcı olacaklardır. Biz buna bu yüzden “güzellik uykusu” diyoruz.

Adım 6: Yüzünüze ekstra bakım uygulayın. Haftada bir uygulayacağınız peeling, kurumuş cildinizde ölü derilerin yerini yenileriyle değiştirmesini sağlayacaktır. Vücudunuzda ise, ölü cilt hücrelerinizden arınmak ve kan dolaşımınızı hızlandırmak için cilt fırçası kullanın. Duş esnasında dairesel hareketlerle, ayaklarınızdan yukarı doğru uygulayacağınız cilt fırçası hem kan dolaşımınızı hızlandırarak gözeneklerinizin açılıp losyonu daha iyi emmesini sağlayacak, hem de selülit oluşumunu engelleyecektir.

 

Bir önceki yazımız olan 6 Tipik Makyaj Hatası başlıklı makalemizde Mart ve Şubat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir