Hormonsal değişiklikler ve kış mevsiminin etkisiyle kurumuş cildinizin mat ve donuk görünümü sizi zaman zaman mutsuz edebilir. Kırışıklıklar ve yüz hatları kuru ciltlerde daha belirgin olduğundan, cildinize uygun nemlendiriciyi kullanmak, düzenli cilt bakımı yapmak ve cildiniz için doğru makyajı belirlemek en büyük dostunuz olacaktır.

Fondöten

Fondöten satın alırken, bileğinizde deneyerek karar vermemeye çalışın. Bileğinizin tonuyla, cildiniz tonu arasında büyük bir fark vardır. Eller, güneşe daha çok maruz kaldığından daha yüzünüze göre daha koyu tondadır. Yüzünüze uygun tonu seçmekle işe başlayın. Likit ve krem fondötenler, yüksek miktarda nemlendirici barındırdıklarından dolayı  kuru ciltler için en uygun olanlarıdır. Parmaklarınız, ya da yumuşak bir sünger yardımıyla tüm yüzünüze uygulayın. Eğer daha doğal bir görünüm istiyorsanız, nemlendirici kreminizle karıştırıp uygulayabilirsiniz.

Farmasikataloguincele.com Sunar...

Allık

Toz şeklindeki allıklar yerine mousse veya krem allıklar tercih edebilirsiniz. Allığı güneşlendiğinizde yüzünüzde en çok yanan bölgelere uygularsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Allığı süpürür gibi, doğal bir parlaklık verecek şekilde  elmacık kemiklerinize uygulayın. Gül ya da pembe tonları sarışınlar için, mercan tonları esmerler için harika bir seçim olacaktır.

Göz Makyajı

Ciltteki su kaybı ve kuruluk nedeniyle göz çevresindeki deriler en hassas, en fazla bakım isteyen bölgelerinizdir. Doğru makyajı uyguladığınızda, sihirli bakışlarınızla gözlerin ruhunuzu dışarı yansıtan pencereler gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir göz farı ya da kalem uygulamadan önce göz kapaklarınızın üzerine bir dudak kremini hafifçe sürün. Bu uygulama her zaman buğulu bir görünüm verir ve yüzünüzün sağlıklı görünmesini sağlar.

Lipstick

İlk olarak, kuru bir diş fırçası yardımıyla cildinizi hafifçe fırçalayın ve derilerin pul pul dökülmesini sağlayın. Lipstick uygulamadan önce, bir dudak kremi ya da nemlendirici ile dudaklarınızın nemlendiğinden emin olun. Cildinizin tonuna uygun renklerin yanında, hiçbir zaman deneme yapmaktan çekinmeyin. Lipstick uygularken,

Açık tenliler: Kadife ve kırmızı mercan tonları,

Orta tenliler: Kırmızı, pembe çilek tonları,

Koyu tenliler: bordo veya kiremit rengi gibi koyu renk tonlarını çok fazla parlak olmaması şartıyla seçebilirler.

 

 

Bir önceki yazımız olan 6 Tipik Makyaj Hatası başlıklı makalemizde Mart ve Şubat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir