Bronz bir tene sahip olmak için yılın yarısını solaryumda geçirmek ya da tropikal bir iklime seyahat etmek zorunda değilsiniz. Her cilt rengi için kullanabileceğiniz bronzlaştırıcılar; kanser riski olmadan, güneş tarafından öpülmüş tenlere sahip olmak için sunulmuş yeni bir güzellik trendi.

-Bronzlaştırıcı çeşitleri:

Farmasikataloguincele.com Sunar...

Sıkıştırılmış ya da pudra şeklinde olan geleneksel bronzlaştırıcılar, bugün yerlerini sprey, jel ve losyon formdaki bronzlaştırıcılara bırakıyorlar. Hatta doğal bronz tonlarında formüle edilmiş nemlendiriciler sabırlı bir uygulama dönemi sonrası istediğiniz bronz tene sahip olmanızı sağlayabilir.

Peki sizin için uygun olan hangisi? Cilt tipinize ve doğal ten renginize uygun bronzlaştırıcı çeşitini bulmak için bir güzellik uzmanına danışabilir ya da raflardaki tüm ürünleri deneyebilirsiniz. Unutmayın ki, seçenekleri bilmeden tercih yapmanız zorlaşacaktır.

-Cildinize uygun bronzlaştıcı tonu:

Bronzlaştırıcıların sahte bir bronzluk sağladığını asla unutmayın. Sizin için en uygun ton cildinizin doğal tonlarında seçeceğiniz tonlarda bronzlaştırıcılardır. Cildinizden çok daha koyu renklerdeki bronzlaştırıcılardan uzak durun, tabii soba temizlemiş görüntüsüne sahip olmak istemiyorsanız…

Bronzlaştırıcıların uygulanması:

Jel, sprey ya da losyon bronzlaştırıcılar, tüm vücuda uygulandıklarında harika görünürler.  Sadece yüzünüze uygulamayı düşünüyorsanız, daha doğal görünmesi için boynunuza, ve göğüs dekoltenize de sürmelisiniz. Jel ve losyon bronzlaştırıcıları noktasal olarak tek bir bölgeye sürmeyin, harika bir cilde sahip olsanız bile lekeli ve pürüzlü bir görünüm elde edersiniz.

Yüzünüzde stratejik noktalara uygulandığında pudra formundaki bronzlaştırıcılar doğal bronz görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Güneşlenirken yüz bölgenizde en çok hangi bölgelerinizin güneşe maruz kaldığını düşünün. Burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize hafifçe efekt verecek şekilde uygulayın. Tüm yüzünüze uygulamamaya dikkat edin, yoksa makyaj yapılmış bir fırıncıya dönebilirsiniz.

Bronzlaştırıcıyı uygularken, kullanma talimatlarına mutlaka bir göz atın. Bütün vücudunuza eşit bir şekilde dairesel hareketlerden kaçınarak, uygulayın ve uygulama sonrası ellerinizde ve tırnaklarınızda lekeler kalmaması için ellerinizi mutlaka yıkayın.

Farklı ürünleri ve yöntemleri denemek için asla korkmayın. Tatilden yeni dönmüş gibi parlayan cildinizden dolayı iltifatlara doyacaksınız!

 

Bir önceki yazımız olan 6 Tipik Makyaj Hatası başlıklı makalemizde Mart ve Şubat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir