Bilinen birçok kozmetik markasının hayvanlar üzerinde deney yaptığını biliyoruz. Haliyle bu durumda akla gelen ilk soru, sevdiğimiz kozmetik firması Farmasi de hayvanlar üzerinde deney yapıyor mu?

Bilinen birçok kozmetik markası, dünyadan yükselen itiraz seslerine rağmen halen hayvan deneylerini sürdürüyor. Bu deneylerde ürünlerin gözle temasında ne kadar etki olduğunu anlamak için deney hayvanlarının gözüne damlatılıp sonuçları inceleniyor. Ürünler deriye ne kadar uzun süre temas ettiğinde zarar verdiğini anlamak için deney hayvanının derisinde uzun süre bekletiliyor. Hamilelerdeki etkisini anlamak için ürünler hamile deney hayvanları üzerinde uzun süre denendikten sonra, ürünlerin fetüs üzerindeki etkileri inceleniyor.

Farmasikataloguincele.com Sunar...

Bu ve buna benzer uygulamalarla her yıl milyonlarca deney hayvanı yaralanıyor, sakat kalıyor veya ölüyor. Hayatta kalanlar, yaşadıkları birçok psikolojik travmayla, kafeslerde hayatlarını tamamlıyorlar.

Birçok konuda hassasiyet sahibi yaklaşımlarıyla bildiğimiz Farmasi, elbette hayvan hakları konusunda da oldukça hassas. Farmasi, hayvan deneyleri yapmayan, bu konuda gerekli sertifikalara sahip kozmetik markalarından biridir.

farmasi hayvansal içerik ve hayvan deneyleri
Farmasi hayvanlar üzerinde test yapılmadığını garanti eder.

Farmasi Ürünleri Vegan Mı?

Farmasi sadece hayvanlar üzerinde deney ya da test yapmayan, hayvan haklarına saygılı bir şirket olmakla kalmayıp aynı zamanda ürünlerinde hayvansal kaynaklı maddeler de bulundurmayan bir kozmetik şirketidir. Yani Farmasi Vegan’dır. Vegan hassasiyeti olanlar, gönül rahatlığıyla Farmasi ürünlerini kullabilir.

Buna ek olarak Farmasi, ürünlerinde ve ar-ge çalışmalarında nesli tükenmekte olan bitkileri kullanmadığını ve kullanmayacağını da tahhüt eder. Bu da son derece güzel bir hassasiyet olarak göze çarpıyor.

Farmasi Ürünlerinin Sahip Olduğu Sertifikalar

Farmasi, sahip olduğu birçok sertifika, üye olduğu birçok sivil toplum kuruluşuyla ürünlerin AR-GE’sinden son kullanıcıya ulaşana kadarki tüm aşamalarda birçok aşamada hassasiyet gösteren bir kozmetik firmasıdır. Hemen altta Farmasi’nin sahip olduğu sertifikaları görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalar, Sivilceler ve Akneler Hakkında (Şemalı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir